Ühingust
Eesti Sotsiaalpedagoogide Ühendus loodi Tallinna ja Harjumaa Koolisotsiaaltöö Ühendusena 15.11.2005, selle nimi muudeti Eesti Sotsiaalpedagoogide Ühenduseks (ESPÜ) 19.02.2009. Ühendus koondab kokku Eestis tegutsevad sotsiaalpedagoogid ja sotsiaalpedagoogika huvilised.
Sotsiaalpedagoogi töö eesmärk on isikute sotsiaalsete oskuste õpetamine, parendamine, erinevate sotsiaalsete ja toimetulekuprobleemide ennetamine ning leevendamine, tegutsemisvõime ja toimetuleku toetamine nii individuaal-kui võrgustikutöös pedagoogiliste vahenditega. Sotsiaalpedagoogid võivad töötada nii haridusasutustes, kohalikes omavalitsustes, rehabilitatsioonikeskustes, vanglates jne.
ESPÜ tegutseb selle nimel, et sotsiaalpedagoogiline töö üle-Eesti oleks kvaliteetne ja väärtustatud ning organisatsioon oleks tunnustatud partner ja ekspert haridusvaldkonnas. ESPÜ esindab ja kaitseb sotsiaalpedagoogide õigusi ja huve. ESPÜ on väärtuslik nii oma liikmetele kui igale Eesti sotsiaalpedagoogile, pakkudes toetavat võrgustikku ning professionaalseid arenguvõimalusi.
Eesti Sotsiaalpedagoogide ühendus on Haridus ja Teadusministeeriumi strateegiline partner, Õpetajate Ühenduste Koostöökoja ning Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni VATEK liige. Alates 2020 kuulub ESPÜ rahvusvahelisse võrgustikku Global Alliance for Social Pedagogy and Social Education.
Vaata juurde:
ESPÜ arengukava 2030
DOKUMENDID